Kaptenimaja

Puhkus Pärnumaal

Puhkus Pärnumaal- puhkuse veetmiseks on Pärnumaa väga hea. Mereäärne atmosfäär annab isemoodi teadmise ja tunnetuse puhkusele. Vahemaad asulate ja linnade vahel on täpselt parajad ,et tunda end nii eraldatuna männimetsases poolsaarel kui ka osakesena kiirest suvepealinna tempost. Jälgida päeva kulgu linnulaulu saatel puhkemaja terrassil või paadiga seigeldes laidude vahel. Vaiksele puhkusele lisab särtsakaid noote kontserdid erinevates paikades , kuhu autoga võimalik lühikese ajaga jõuda. Pärnumaa rannikuveed on kalameeste poolt juba ammustest aegadest kiidetud. Rannik on kohati sopiline madalate lahtedega ,mis meeldivad nii merelindudele kui ka erinevatele kalaliikidele ,et oma liiki jätkata.

Pärnumaa on Eesti suurim maakond. Metsase ja soisena on ta olnud Puhkus pärnumaalsuhteliselt hõredalt asustatud ning seetõttu pole siin ka nii palju linnuseid -mõisasid-kirikuid kui mõnes teises maakonnas. Ometi on selle mereäärse maakonna ajalugu olnud eriti kirju. Alates sakslaste vallutusest kuni Põhjasõjani on sel maal tulnud kümmekond korda üle elada võimuvahetust.

Eesti tähtsaim kuurortlinn Pärnu, parim puhkuse veetmise paik nn Eesti suvepealinn ,kus pidu ei lõpe, pärineb tegelikult keskajast.

Pärnu maakonnast leiad looduslikud rannad, vaiksed lõputult laiuvad rabad ja iidsed metsad. Sind ootavad rohked matkarajad ja linnuvaatlustornid. Pärnumaa loodus on tihedalt seotud kultuuri ja ajalooga, mis koos on ühendatud Romantiliseks Rannateeks. See on teekond, mis kulgeb mööda 250 kilomeetri pikkust Pärnumaa rannikut, põigates vahepeal nii Kihnu saarele kui ka sisemaale.

Pärnumaa lausa ootab peresid endale külla. Maakonnast leiad Eesti suurima teemapargi- Lottemaa. Valgerannas saab end proovile panna igale vanusele jõukohases seikluspargis. Võimalus on uudistada ehtsaid auruvedureid ja imepehme kasukaga alpakasid  , Kihnu lambaid.

puhkus pärnumaal

Pärnumaalt leiate kultuurilooliselt olulise Carl Robert Jakobsoni Talumuuseumi, kus saate tutvuda esivanemate tööde ja kommetega. Kirev kultuurielu keeb alati Kihnu saarel, kus vanad traditsioonid on senini au sees. Kultuurihuvilised külastajad saavad tutvuda paljude Pärnumaa kirikuteja mõisate lugudega ning nautida kauneid kontserte.

Scroll to Top